Balíček Jin jóga 1. a 2. část

Jinová jóga se zaměřuje na protažení pojivové tkáně. Patří sem kosti, klouby a především povázky (fascie). Na rozdíl od svalů, které jsou jangové a mají rády pohyb, oslovíme pojivovou tkáň tichým, klidným přijetím. Svaly naopak zůstávají uvolněné.

 

Seminář je určen pro absolventy základních vzdělávacích programů jógy.

V jinové józe vnímáme snad ještě více naše tělo, protažení, stlačení ... Jakmile pozici demonstrujeme, každý zaujímá pozici, která je pro něj přijatelná, vezme si pomůcky, které potřebuje a začíná jeho vlastní cesta. Pozici vnímáme, ale nikdy nepřekonáváme bolest či jiné nepříjemné pocity. Indikátorem usazení se do pozice je nám vlastní dech, který je pravidelný a hluboký. Typické pro jinovou jógu je používání pomůcek jako jsou bločky, bolstery, deky, sáčky s pískem..

Jinová jóga je spojena s čínskou medicínou, která pracuje s meridiány. Meridiány jsou energetické dráhy, které probíhají naším tělem. Sedavý způsob života a nezdravý životní styl nám mohou tyto dráhy zablokovat a právě jinová jóga nám je pomáhá opět uvolnit. Zprůchodnění meridiánů během jinové jógy, zvláště v oblasti kyčlí a páteře, nám pomáhá uvolnit napětí a emoce. Je to normální a velmi osvobozující pocit zvláště pro vaši mysl.

Program je koncipován tak, aby byl účastník schopen sestavit lekci jinové jógy a dokázal modifikovat ásany podle individuálních potřeb klienta.

Cílem semináře je znalost filosofie a praxe jinové jógy. Zaměříme se na velké klouby našeho těla. Nebude chybět představení meridiánů a schopnost sestavit sekvence zaměřené k meridiánům a sekvence vhodné pro protažení kýčelních kloubů, ramenních kloubů a páteře.

Náplň:

  • Anatomie a fyziologie kyčelního kloubu, ramene a páteře
  • Ásany jinové jógy vhodné pro protažení daných kloubů
  • Využití různých pomůcek pro větší rozsah protažení
  • Principy jin a jang, energie chi
  • Energie, prana, meridiány a západní medicína
  • Metodika a sekvence lekcí jinové jógy se zaměřením na meridiány a velké klouby našeho těla - propojení.
  • Jinová praxe

Cena zahrnuje:

  • Studijní náplň
  • Certifikát o absolvování

Termín 1. část 07. 05. - 08. 05. 2022
Termín 2. část 21. 05. - 22. 05. 2022
Instruktor: Klášterecká Romana
Místo konání: Happyoga - Brno
Cena: 5 900 Kč
Cena pro absolventy: 5 600 Kč
Počet kreditů: 5

Novinky e-mailem