Jóga a terapie, zdraví v souvislostech - 3. online část

Jóga je pro každého:  Jóga je pro zdraví, dlouhověkost a klidnou mysl

- Sri. T. Krishnamacharya

Ucelený šestivíkendový program propojující aspekty tradiční jógy, jógové terapie a ájurvédy v kombinaci s moderními přístupy ke zdraví a zdravému pohybu – jóga jako péče o sebe sama a cesta k rekondici.

Tento program propojuje aspekty tradiční jógy a ájurvédy v kombinaci s moderními přístupy ke zdraví a zdravému pohybu. Naučíte se přizpůsobovat praxi aktuálním potřebám svým i klientů. Podíváte se na jógu jako možnost prevence i terapie. Projdete konkrétními obtížemi a seznámíte se s obecnými zásadami, jak bezpečně a účinně tyto obtíže řešit. Naučíte se vnímat jógu jako proces, který vede k bdělosti, uvolněnosti, stabilitě - jóga jako péče o sebe sama a cesta k regeneraci a rekondici.

3. termín online výuky -17.-18.4. 2021

sobota 17.4. - 10:30 - 16:30 vyučuje lektorka Karolína Štraus Idris 

program:

- nervová soustava, fyziologie, zdravotní problémy

- jógová terapie v praxi se zaměřením (nejen) na bloudivý nerv

- klinika bolesti, koncept BPSS, spánek a psychohygiena

- jógová terpaie v praxi, včetně terapeutické jóga nidry 

neděle 18.4.  10:30 - 16:30 vyučuje lektorka Dana Walker

program:

- bederní páteř – anatomie, funkce, diagnostika – nejčastější poruchy, se kterými může učitel jógy pracovat (problémy s meziobratlové plotýnky, skolióza ve spodní části zad)

- uvolnění X posílení spodní části zad, techniky jógy a jógové terapie pro zdraví bederní páteř - praxe

- vliv tělesných zámků v rámci  jógové terapie, jejich fyziologie a praxe

- hrudní a krční páteř + horní končetina – anatomie a funkce, diagnostika – nejčastější poruchy, se kterými se lektor může setkat a pracovat s nimi (skolióza v horní části zad, zvětšená hrudní kyfóza, přepětí v ramenou, tenisový loket, syndrom karpálního tunelu

Cena obsahuje: 

  • studijní náplň - online výuka 

Absolvováním jednotlivých online bloků zaniká nárok na certifikát o absolvování, ten je vystaven pouze při zakoupení všech šesti bloků semináře.

Novinky e-mailem