Jóga pro děti

Naše děti žijí v uspěchaném světě rodičů, pod tlakem školy, pravidelných kroužků, sportů, videoher, počítačů a nákupních středisek.  Většinou tyto vlivy nevnímáme jako stresujícími pro naše děti, ale ony opravdu často jsou. Toto rušné tempo života může mít zásadní negativní vliv na vrozenou a přirozenou radost dětí.

Poznámka:

Podmínky účasti: Seminář je určen pro absolventy základních vzdělávacích programů jógy.

Charakteristika

Jóga pomáhá v boji proti těmto tlakům. Pokud se děti naučí techniky pro rozvoj vlastního zdraví, relaxaci a snižování vnitřního napětí, mohou projít životními výzvami s větší lehkostí. Správně prováděná jóga v raném věku podporuje zdravý tělesný vývoj a může vyrovnat nepříznivé účinky nadměrného sezení. Jóga rozvíjí tvořivost, představivost, soustředění a pomáhá k lepšímu sebepoznání a přijímání sebe i druhých.  Pomocí jógy a relaxace lze snižovat úzkosti, deprese a dokonce zlepšovat školní prospěch. V souvislosti s jógou děti přicházejí do společnosti lidí, kteří v naprosté většině žijí zdravě a odmítají návykové látky a násilí. Podpora spolupráce a soucitu s jinými dětmi, místo opozice, je skvělý dar, který můžeme našim dětem dát. Jóga dětem přináší obrovské výhody. Fyzicky zvyšuje jejich pružnost, sílu, koordinaci a uvědomění si svého těla. Pozornost je zaměřena dovnitř a převažuje soustředěný klid. Když jogíni začali praktikovat ásany, žili v těsné blízkosti s přírodou a inspirovala je ona sama. Děti mají tedy k józe velmi blízko. Velmi rády napodobují pohyby a zvuky přírody a dostávají se do role jiného tvora nejen pozicí, ale prožívají i pocity jejich síly, chování a moci.  Děti jógu necvičí – ony jsou jóga.

Aby pro děti byla jóga zajímavá a u dětí udrželi pozornost, na lekci si připravíme povídání o zvířátkách, které napodobujeme nebo pohádku, povídku, bajku. Děti mají rády básničky, písničky. Můžeme zařadit i malé hudební nástroje a lekci oživit tímto způsobem. Přemýšlejte o sobě jako zprostředkovateli spíše než o učitelovi. Nechte děti tvořit, vyjádřit se, zkoumat. 

Toto všechno a více se dozvíte na velmi podnětném, tvořivém a hravém semináři dětské jógy. Slibujeme, že budete odjíždět inspirováni a motivováni k další krásné práci s dětmi.

Seminář je určen pro všechny, co mají rádi děti, pohyb, jógu a rádi se učí nové věci

Náplň:

  • rozdělení dětského věku a jeho zvláštnosti
  • Specifika dětské jógy
  • Vedená lekce jógy
  • Jak sestavit lekci dětské jógy hravě, zábavně a cíleně
  • Praktické ukázky a jak vytvořit jógový příběh
  • Pomůcky k dětské józe
  • Zásobník básniček, písniček, her

Cena zahrnuje:

  • studijní materiál
  • studijní náplň
  • certifikát o absolvování

Novinky e-mailem