Sanskrt pro instruktory jógy

Sanskrt je starobylý indický jazyk, ve kterém jsou sepsané nejstarší náboženské texty hinduistů – Védy, které jsou zároveň také jedním z nejstarších náboženských textů vůbec. Sanskrt je také jazykem jógy.

Myslíte to s jógou vážně? Chcete se ponořit hlouběji do ásanové praxe a jógové filozofie? Nezáleží na tom, jak dlouho cvičíte, poznání sanskrtu vám pomůže lépe pochopit kontext jednotlivých pozic a jóga pro vás dostane úplně nový rozměr.

Sanskrt - jazyk jógy. Odborná jógová terminologie byla vytvořená v sanskrtu a zachovaná dodnes. Nejen názvy ásan, ale také typy dýchání a jeho počítání jsou v sanskrtu. Stejně tak mantry – ať už jsou ve formě slova nebo věty, i Pataňdžaliho osmistupňová cesta. Dříve či později na sanskrt při naší jógové praxi narazíme. Ne nadarmo se sanskrt nazývá jazykem bohů, je náročný, no božsky nádherný, a píše se v písmu dévanágarí, což už v samotném překladu znamená „město bohů“.

Na semináři se naučíme, jak správně používat sanskrt, ať už vyslovovat nebo přepisovat, nahlédneme do základů písma, vysvětlíme si názvy ásan a jejich přesný význam (naše překlady jsou často jen popisem ásany, ne překladem názvu) a pokusíme se, aby nic z tohoto krásného jazyka nezůstalo ztracené v překladu.

Cena zahrnuje:

  • studijní materiál
  • studijní náplň
  • certifikát o absolvování

Novinky e-mailem